The Ultimate Guide To کارت بازرگانی

پس از فراهمی آوردن شرایط و مدارک موردنیاز برای اخذ کارت بازرگانی، باید به سامانه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و تجارت مراجعه کنید.

این کارت فقط برای اتباع ایرانی صادر می‌شود و افرادی که تابعیت ایرانی ندارند، به‌عنوان شخص حقوقی (و نه حقیقی) می‌توانند این کارت را دریافت کنند.

عدم کامیون های متناسب محصولات صادراتی از جمله مشکلات آستارا

واردات از مناطق آزاد ، صادارت کلیه کالاهای مجاز بازرگانی،صدور ویزای تجاری،صدور گواهی مبدا،عضویت در اتاق بازرگانی،ارتباط با تجار خارجی ،مبادله اطلاعات تجاری در سطح جهان،شرکت در نمایشگاه های ملی و بین المللی داخلی و خارجی ،مبادرت به امر صادرات و واردات کالا بصورت تجاری،مبادرت به حق العمل کاری در گمرک،ثبت سفارش و ترخیص کالا

در این مقاله به بررسی کامل کد اقتصادی و مراحل کامل دریافت کد اقتصادی را با جزئیات بررسی کردیم. شماره اقتصادی اشخاص حقیقی و البته کد اقتصادی اشخاص حقوقی را می‌توان نشانه قانونمندی فعالیت‌های مالی افراد و شرکت‌ها دانست.

۱ـ اصل گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل که از زمان صدور آن ۶ ماه بیشتر نگذشته باشد

کارت بازرگانی چیست؟ مراحل ثبت نام و شرایط دریافت کارت بازرگانی

نکته : کارت بازرگانی شرکتهای تعاونی از اتاق های تعاون دریافت می شود

پس از مراجعه به سامانه کارت بازرگانی، ثبت نام اولیه، شرکت در کلاس آموزشی، برای تأیید نهایی، پرونده شما کارت بازرگانی به وزارت سمت (صنعت، معدن و تجارت) ارجاع داده شده و بعد از تایید سامانه جامع تجارت، کارت شما صادر می گردد.

کارت بازرگانی به عنوان مجوز اصلی انجام واردات و صادرات، توسط شعب اتاق بازرگانی، صنایع و معادن در تهران یا شهرستان‌‌ها صادر می‌شود. اما باید به به نکته توجه داشته باشید که امکان استفاده دائمی از این کارت وجود ندارد و دارندگان کارت بازرگانی تنها یک سال از زمان صدور کارت بازرگانی، امکان استفاده از آن را دارند.

اصل اظهارنامه ی ثبت نام در دفاتر بازرگانی و اصل گواهی پلمپ دفاتر از اداره ثبت شرکت ها(با امضای مدیر عامل یا رئیس هیات مدیره)

شرایط و امکان دریافت کارت بازرگانی برای اشخاص حقیقی غیرایرانی و بازرگانان و شرکت‌های خارجی[ویرایش]

درصورتی‌که اطلاعاتی نظیر آدرس، کد پستی و اطلاعات دیگر را اشتباه وارد کرده باشید ممکن است این اطلاعات برای شما ارسال نشود.

برای اخذ کارت بازرگانی باید ابتدا فرم هایی را پر کرده و سپس مدارک لازم را به اتاق بازرگانی تحویل دهند. شاید برایتان جالب باشد که زمانی به بازرگانان خارجی کارت بازرگانی و اجازه تجارت می دهند که کشور فرد غریبه به بازرگانان ایرانی اجازه فعالیت و تجارت در کشور را بدهند.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “The Ultimate Guide To کارت بازرگانی”

Leave a Reply

Gravatar